Gotu Cola zioło życia

Zioło długowieczności i na cellulit

 

GOTU COLA rośnie w Indiach, Chinach, Indonezji, Madagaskarze i Afryce. W Azji znana jako zioło długowieczności, najsilniej odmładzające i ma bardzo szerokie spektrum działania. Nazywana jest także „pożywieniem dla mózgu”. W Ayurvedzie Gotu Cola stosowana jest w medytacjach w celu równoważenia obu półkul mózgu, rewitalizacji nerwów i komórek mózgowych. Ułatwia krążenie krwi w mózgu i znacząco wpływa na jego dotlenienie, dzięki czemu wzmacnia zdolności umysłowe, przyspiesza procesy myślenia, poprawia pamięć i koncentrację.

Pomaga w odbudowywaniu energii, usuwa zmęczenie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Gotu Cola łagodzi bóle głowy. Zalecana także przy zaburzeniach nerwowych. Ma działanie uspokajające, wspomaga leczenie bezsenności i ciśnienia tętniczego.

Wzmacnia układ immunologiczny, ma działanie detoksykacyjne i wykazuje korzystny wpływ na centralny układ nerwowy.

Usprawnia naczynia krwionośne, wzmacnia żyły oraz rozszerzone naczynka krwionośne. Zalecana przy leczeniu zapalenia żył, żylaków a także w skurczach mięśni, obrzęków i ciężkości nóg oraz „mrowienia” w nogach. Ma łagodne działanie moczopędne. Zalecana w menopauzie.

Likwiduje obrzęki i cienie pod oczami.

Pobudza wzrost włosów, paznokci oraz wspiera naprawę chrząstek. Stosowana jest w leczeniu oparzeń oraz skraca czas leczenia. Ma silne właściwości przeciwzapalne. Jest źródłem witaminy A, B1, B3, B6, C i K a także magnezu, wapnia i sodu.

GOTU COLA stosowana jest w leczeniu egzem, wyprysków, schorzeń skóry, łuszczycy, owrzodzeń, zapaleń stawów, hemoroidów, leczeniu ran. W Indiach również do leczenia trądu. Gotu Cola zwiększa syntezę kolagenu i elastyny. Ma działanie antycellulitsowe. Ma pozytywny wpływ na drenaż limfatyczny.

Gotu Colę podobnie jak rokitnik znajdziesz prawie we wszystkich naszych produktach.